Pełne ręce pracy mieli wczoraj policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Na drogach powiatu kłodzkiego doszło do czterech wypadków.

N_Bożków_170713_fotPZiemacki_1

Jak informuje Katarzyna Gancarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia doszło w Starej Łomnicy, w gminie Bystrzyca Kłodzka.
- 68-letni kierowca opla potrącił 19-letnią rowerzystkę. Poszkodowana dziewczyna trafiła do szpitala w Polanicy-Zdroju – mówi Katarzyna Gancarczyk.
Mężczyzna został przebadany alkomatem. Okazało się, że był po spożyciu alkoholu. Miał 0,2 promila w organizmie. Za spowodowanie wypadku czeka go sprawa w sądzie.
W Międzylesiu doszło do podobnego zdarzenia, ale policja szuka sprawcy.
- Otrzymaliśmy zgłoszenie ze szpitala w Polanicy-Zdroju, że 28-letni rowerzysta został potrącony przez samochód. Sprawdzamy okoliczności tego wypadku – dodaje Gancarczyk.
Trzecie zdarzenie miało miejsce w Smreczynie, koło Międzylesia. Tam kierujący Skodą Octavią nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył jadącego przed nim Opla Omega. 
- Kierująca oplem i pasażerowie trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy tego wypadku byli trzeźwi – informuje Katarzyna Gancarczyk.
Trzeźwy nie był natomiast 19-latek, który w Bożkowie (gmina Nowa Ruda) tak szarżował Nissanem, że na łuku drogi wypadł z trasy i dachując wpadł do przydrożnego strumienia (na zdjęciu). Nie trafił do szpitala, ale miał prawie promil alkoholu w organizmie i będzie odpowiadał przed sądem.

WEN       

FOT. PRZEMYSŁAW ZIEMACKI

Tags

 

0 Komentarzy

Skomentuj jako pierwszy.

Skomentuj